معرفی

محمودرضا قاسمی

 او در تهران دوره راهنمایی و دبیرستان را در مدارس نمونه دولتی گذراند، طرح کاد دبیرستان را به برنامه نویسی کامپیوتر پرداخت و با زبان های بیسیک ،پاسکال و  ++C آشنا شدو پس از اخذ دیپلم در رشته ریاضی فیزیک همزمان وارد دانشگاه و حوزه شد ، در دانشگاه رشته ریاضی محض را شروع کرد اما پس از مدتی به دلیل تقارن معافیت تحصیلی حوزه و دانشگاه ناچار به ترک آن رشته شد و در حوزه آیت الله مجتهدی تا سطح 2 را به پایان رساند  و از محضر اساتیدی چون آیت الله ضیاءآبادی،آیت الله رئوفی و آیت الله جاودان استفاده کرد. همزمان مطالعاتی را پیرامون کتب هیات و نجوم اسلامی  انجام داد و نزد برادر خود که در رشته مهندسی مکانیک تحصیل کرده بود ، فیزیک هالیدی را خواند. سپس پس از عزیمت به قم در محضر حضرات آیات تبریزی، بهجت، وحید خراسانی ، سبحانی ، مکارم شیرازی و جوادی آملی بیش از 9 سال به کسب فیض پرداخت و پس از مراجعه به تهران از محضر درس مقام معظم رهبری نیز بهره برد.در موسسه امام خمینی کارشناسی علوم تربیتی و مشاوره را تمام کرده و در موسسه مذاهب اسلامی کارشناسی ارشد مذاهب اسلامی گرایش کلام را با عنوان رساله ” بررسی کلامی مذهب اسماعیلیه آقاخانیه” به پایان رساند و در مقطع سطح چهار(دکتری)حوزه رساله” نقد و بررسی کلامی عرفان حلقه کیهانی” را در مرداد سال 1394 دفاع نمود.
 در دانشگاه تهران نیز در رشته دکتری فلسفه و کلام اسلامی تحصیل نمودو پس از فرصتی مطالعاتی رساله  خویش را  با ( عنوان لاتین ) Examine the embodiment  mind (emphasizing the views of George Lakoff and Mark Johnson) based on the principles of Transcendental wisdom. دفاع نمود. او مکالمه زبان عربی را در موسسه مذاهب اسلامی ، زبان انگلیسی را در کانون زبان ایران و زبان آلمانی را در دانشکده فنی دانشگاه تهران فرا گرفت.

همزمان با تحصیل به دنبال ورزشی بومی به سبک رزمی رزم انتظاران درکلاس های استاد احمد علمایی در تهران شرکت کرد و مربیگری درجه یک ملی و دان پنج را از فدراسیون کاراته ج.ا.ایران اخذ کرد.

دکمه بازگشت به بالا